Anasayfa

Sağlık

Mat Ruj Nasıl Temizlenir?

Mat Ruj Nasıl Temizlenir?

Krem bazlı temizleyici

Mat rujunuzu çıkarmanın ilk yolu, krem bazlı, yumuşak dokulu bir makyaj temizleyicisi kullanmaktır. Mat rujlar dudakların kurumasına sebep olabilir. Eğer rujunuzu ıslak mendil ile temizlemeye çalışırsanız dudaklarınızı tahriş olmasına neden olursunuz.

Vazelin

Krem bazlı temizleyiciniz yoksa endişelenmeyin. Pek çok alternatif daha var. Bunlardan birisi vazelin. Dudaklarınıza biraz vazelin sürün ve birkaç dakika bekleyin. Ardından pamuk bir bez ile yumuşak ve dairesel hareketler ile rujunuzu silin.

Doğal yağlar

Diğer bir yöntem ise doğal yağlardan yardım almak. Hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı işinizi görecektir. Bu sayede rujunuzu temizlerken aynı zamanda dudaklarınızı da beslemiş olacaksınız.

Diş fırçası

Evet, yanlış duymadınız. Dudaklarınızı makyaj temizleme suyu ile hafifçe silin ve ardından temiz bir diş fırçası ile ovalayın. Mat rujun kolayca çıktığını göreceksiniz. Dudaklarınızı diş fırçası ile ovalamak ise peeling etkisi oluşturacaktır.

Rujunuzu sürmeden önce…

Mat ruju sürmeden önce dudak kremi kullanmanızı öneriyoruz. Bu sayede dudaklarınız gün boyu nemlenirken, rujunuzun kuru bir görüntü oluşturmasını da engellemiş olacaksınız.

MAHMURE ÖZEL

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir